חזון בית הספר

בית-ספר ערמונים מאמין כי תקשורת מכבדת וראויה בין באי בית-הספר הינה בסיס איתן ליחסי גומלין. אנו שמים דגש על פיתוח סביבות לימודיות מגוונות לחיזוק תחושת השייכות ומתן מענה לדינמיות בלמידה בעולם משתנה.

 

בית-הספר מעניק לתלמידיו במה ייחודית במיומנויות התקשורת ובכך מעשיר את עולמם ופותח בפניהם חלון לעולם חדש עדכני ומרתק.

 

בית-הספר הינו מערכת חברתית חינוכית לומדת ומתפתחת המזמנת מפגש בין שותפים שונים בעלי ערכים, היוצרים תקשורת מיטבית ביניהם.

 

התרבות האירגונית כוללת סדירויות וערכים, נורמות ושפה בית ספרית ברורה ומשותפת הדוגלת בשיתוף, בידע פנים וחוץ בית-ספרי.

 

בית הספר הינו בית ספר ללא צלצולים. האחריות על לוח הזמנים הבית ספרית נמצאת בידי התלמידים – הם אחראים לסיום ההפסקה/השיעור.  תלמידי כיתות ד' מנהלים את לוח הזמנים הבית ספרי בעזרת שלטי עצור קטנים. בסיום ההפסקה הם מתפזרים עם שלטי העצור במרחבי ביה"ס וכך מסמנים לחבריהם על סיום ההפסקה.  בכל כיתה יש שעון קיר המלמד על סיום השיעור.

 

"ככל שתלמיד נעשה למורה וככל שהמורה נעשה ללומד, כך מתקבלות תוצאות מוצלחות יותר"

 

אנו מאמינים כי לכל ילד ניגון משלו הבא לידי ביטוי ביכולותיו, נטיותיו וכישוריו. מתן ביטוי אישי מאפשר העצמה, טיפוח הכישורים, תחושת ערך עצמי גבוה ומסוגלות.

 

הביטוי האישי וההקשבה לצרכים מאפשרים לצוות ולילדי בית-הספר אפשרות להשפיע על המתרחש בין כתלי בית-הספר. ההקשבה לתשוקות, חוזקות וחלומות מולידה מיזמים בקרב המורים והתלמידים ויוצרת קהילה שיתופית. על מנת ליישם את התפיסה החינוכית אנו מקדמים ומטפחים שלושה יסודות מארגנים: מק"מ, מחוברים, סביבה לימודית.

 

"איזהו חכם הלומד מכל אדם" (שמעון בן זומא)

 

מודל המק"מ (מובילי קהילה מקצועית)

מודל מובילי קהילה מקצועית הינו פיתוח בית-ספרי. האמונה בבסיס המודל הינה שכל הורה מורה ותלמיד הינם בעלי גוון ייחודי, יתרון יחסי וידע אישי ומכך הינם בעלי יכולת להוביל קהילה לומדת. מערך הלמידה הבית-ספרי פועל במעגלי למידה סביב נושאים נבחרים המביאים לידי ביטוי את התשוקות האישיות.

 

"כי כולנו רקמה אנושית אחת" (מוטי המר)

מחוברים – תקשורת אישית וחברתית

אחת ממטרות החינוך היא: לטפח מעורבות בחיי החברה הישראלית, נכונות לקבל תפקידים ולמלאם מתוך מסירות ואחריות, רצון לעזרה הדדית, תרומה לקהילה, התנדבות וחתירה לצדק חברתי במדינת ישראל.

 

מעורבות חברתית מגבירה את תחושת העצמאות והשליטה, מעלה את הביטחון העצמי ואת היכולת האישית לקחת חלק משמעותי בקבלת החלטות.

 

מעורבות בקהילה מחזקת את החוסן הנפשי ותורמת לצמצום התנהגות סיכונית. מעורבות והתנדבות מביאות לשיפור בהישגים ולהעלאת הדימוי העצמי והמוטיבציה.

 

על מנת ליצור שינוי משמעותי, יש לרתום את כל באי הקהילה ולהבין שהשינוי מתחיל מתוכנו. התקשורת הבין-אישית הינה מפתח ליצירת תהליכים משותפים פדגוגים, חברתיים ורגשיים.