תקשורת אישית וחברתית

 "כשהנשמה מאירה, גם שמים עוטי ערפל מפיקים אור נעים" (הרב קוק)

ייחודיות בית-הספר "מיומנויות התקשורת" מזמנת לתלמידים מגוון התנסויות לטיפוח ופיתוח תקשורת על היבטיה השונים: תוך אישית, תקשורת בין אישית-חברתית, ותקשורת קהילתית – תקשורת ההמונים. כל זאת, בשילוב כלים טכנולוגיים, כלים רגשיים ופסיכולוגים המשפרים את רמת המודעות והשפה הרגשית של באי הקהילה כולה.

 

העיקרון המוביל את צוות המורים הוא מיצוי אישי מוביל להישגים מיטביים.

 

בית-הספר מעניק לתלמידים במה ייחודית במיומנויות התקשורת הכוללת קשת של תחומים, בכך מעשיר את עולמם ופותח צוהר לעולם חדש, עדכני ומרתק ומחזק את תחושת השייכות והמוגנות בבית-הספר.

 

במה לכל תלמיד – בחירה בהשתייכות לצוותים השונים הפעילים בביה"ס.

בית-ספר מאמין שבכל אדם טמונים יכולות וכישורים, חלקם גלויים וחלקם נסתרים. אנו מאפשרים לתלמידנו הזדמנות לגלות ולהעצים יכולות אלו ולתת להם במה בתקשורת בין אישית ותוך אישית. מעגלי העצמה אלו מזמנים אינטגרציה רב גילית בין באי בית-הספר. ביה"ס מספק במות שונות לביטוי אישי בכל שכבות הגיל חלקן בלמידה כיתתית וחלקן מעבר לשעות הלימודים על פי נטיית הלב של התלמיד.

 

מעגלי שיח והקשבה

"מעגלי שיח" הינם מפגשים המאפשרים לילדים ללמוד מיומנויות חברתיות ואישיות בקבוצה. המפגש נעשה באווירה של קבלה, שוויון וכבוד הדדי. לקבוצה מערכת חוקים המחייבים את כלל חברי הקבוצה במטרה להבטיח התייחסות של הקשבה, מתן כבוד וקבלת דברי הזולת. בשיחה נוצרים תהליכים קבוצתיים, והמנחים מסייעים להידברות משמעותית. הנושאים העולים במעגלים אלו הינם נושאים הלקוחים מעולמם של התלמידים, מותאמים לשלבים התפתחותיים גילית ומתרחשים בהרכבים שונים.           

 

מעגלי שיח הורים-תלמידים-מורים          

מעגלי שיח בשיתוף מורים, הורים ותלמידים, בהנחיית יועצת ביה"ס בנושאים התבגרותיים: מניעת עישון ואלכוהול, מוגנות ברשת, סגנון הבילויים של בני הנוער ועוד.  מעגלי השיח מתקיימים בשכבות הגיל הבוגרות ומקדמים את התקשורת החברתית קהילתית.

 

מעגלי שיח תלמידים-צוות בית הספר

מעגלים אלו מזמנים מפגש מיוחד של הצוות החינוכי הכולל מנהלת, יועצת ומורים ותלמידים. אלו הם מפגשים רב גילים המזמנים הקשבה משותפת של בוגרים וצעירים. בשיח עולים נושאים מעולמם של התלמידים בבית-הספר באמצעות כרטיסיות הנבחרות על ידי התלמידים. ניתנת במה לתלמידים להציע הצעות, בקשות לשיפור בתחומים שונים בחיי בית-הספר, הזדמנות להחמיא זה לזה ולמידה משותפת על הנעשה בשכבות השונות. התלמידים הופכים לשגרירים בכיתתם. כל תלמידי בית-הספר שותפים במעגלים אלה.

 

לקראת שבת

מפגש שבועי בין מנהלת בית-הספר לבין תלמידים מכלל שכבות הגיל בבית-הספר. מפגש המאפשר שיח בגובה העיניים על נושאים שעומדים על סדר היום הבית-ספרי.  מפגשים אלו מנגישים לתלמידים את האפשרות לפגוש את מנהלת בית הספר באופן קבוע , לשבת סביב שולחן עגול ולנהל שיח מכבד ומקדם.